Techniki wiercenia w różnych materiałach – wiercenie w cegle. Przewierty w betonie – wiercenie otworów techniką diamentową

Na wykonywane prace podczas remontu takie jak przewierty w betonie mamy kilka sposobów. Znacznie inaczej wierci się w drewnie, metalu, betonie, poznajmy więc techniki wiercenia zanim zabierzemy się do pracy.

1. Podstawową zasadą jest wybranie odpowiedniego wiertła do materiału w jakim mamy zamiar wiercić. Na przykład dobre wiercenie w cegle wymaga innego wiertła niż przewierty w betonie.

2. Znacząca jest siła nacisku na dany materiał, logicznym jest, że będzie inna w przypadku szkła, a inna dla metalu. Poza tym nie zapominajmy o prędkości obrotowej innej dla każdego rodzaju materiału. A chłodzenie wiertła nie powinno umykać nikomu, w żadnych okolicznościach.

3. Do najbardziej znanych metod wiercenia otworów należą:
-wiercenie udarowe,
-wiercenie obrotowe,
-wiercenie udarowo-obrotowe,
-wiercenie wibracyjne,
-wiercenie termiczne,
-wiercenie otworów techniką diamentową.

Zadbajmy o zebranie potrzebnej wiedzy, tak aby wiercenie w cegle nie okazało się czymś nieosiągalnym. Za dobraniem odpowiedniej techniki wiercenia idzie dobra jakość wykonania naszej pracy i satysfakcja z ukończenia remontu.