Czym jest technika diamentowa? Odwierty w betonie – wiercenie otworów techniką diamentową w żelbecie

Zadanie wiercenia często zostawiamy fachowcom, ponieważ boimy się wyzwania jakie przed nami jest stawiane. Czy aby wykonać konieczne odwierty w betonie trzeba być zawodowcem? Jakich narzędzi, umiejętności potrzebujemy, aby wiercenie otworów w żelbecie nie było dla nas wyzwaniem nie do przejścia?

Przede wszystkim warto wiedzieć, jaka technika wiercenia jest odpowiednia do danego materiału, w którym mamy zamiar wykonać otwór. Na przykład wiercenie techniką diamentową pozwala na wykonanie otworów w żelbecie w dosyć cichych warunkach. Ta dosyć nowa technika jest do bardzo precyzyjna. Aby wykonać odwierty w betonie tą metodą potrzebne nam będą takie narzędzia jak diamentowe tarcze i linie, a także koronkowe wiertła diamentowe. Wiercenie techniką diamentową pozwala na wykonanie otworów w ścianach, cięcie stropów, czy posadzek. Sprawdza się doskonale, gdy musimy wykonać wiercenie otworów w żelbecie, ale poza tym dzięki jej precyzyjności i możliwości uzyskania gładkiej powierzchni możemy użyć jej przy materiałach takich jak cegła, kamień, czy granit.

Używając techniki diamentowej poza dokładnym wykończeniem i estetyczności będziemy mogli zadbać również o niski poziom hałasu przy wykonywanych czynnościach, czy też porządek w naszym miejscu pracy, gdyż dzięki tej metodzie unikamy zbędnego pylenia.