Cennik usług obróbki 2D i 3D – cięcie cnc. Szlifowanie stali nierdzewnej, laser do stali

Nowoczesne maszyny do frezowania są tak zaawansowane technologicznie, że nie ma dla nich praktycznie rzeczy niemożliwych do wykonania. Zazwyczaj cięcie cnc odbywa się z materiałów takich jak metale, tworzywa sztuczne, pcv, plexi, tworzywa gumopodobne, drewno, sklejka, płyty laminowane. Jak widać możliwości jest bardzo dużo, a jak są cenione takie usługi?

Cenniki firm posiadających laser do stali i wykonujących cięcie cnc zazwyczaj podawane są orientacyjnie. Pod uwagę przy wycenie brane są takie czynniki jak rodzaj materiału, jego grubość i długość wykonywanego cięcia.
Przykładowe ceny usług:
Obróbka 2D:
Materiały drewnopodobne, sklejka, płyty w grubościach do 10mm to koszt w okolicach 8zł za metr bieżący, a w przypadku grubości powyżej 20 mm to dwa razy więcej, czyli 16 zł.
Tworzywa sztuczne, takie jak plexi, pcv od 8 zł do 20 zł, również w zależności jaka jest grubość danego materiału.
Aluminium do 1 mm to koszt aż 10 zł z metr bieżący, a każdy kolejny milimetr powiększa cenę o połowę.
Ceny obróbki 3D są naliczane za czas pracy maszyny, płacimy za każdą zaczętą godzinę pracy. W zależności od rodzaju materiału ceny wahają się od 70 zł do nawet 200zł za godzinę

Jaki jest więc koszt wykonania na przykład balustrady na balkon? Za metr bieżący balustrady ze stali nierdzewnej zapłacimy w okolicach 500 zł, a wykonanie poręczy to koszt około 200 zł na metr bieżący. Dodatkowe spawanie, polerowanie, czy szlifowanie stali nierdzewnej będzie nasz kosztowało od 30 zł netto wzwyż.