Rodzaje wierteł do różnych powierzchni – diamentowe wiercenie otworów: wiertło diamentowe

Remont to czas, który spędza sen z powiek niejednemu z nas, jeżeli nie zatrudniamy profesjonalnej ekipy remontowej, tylko sami chcemy uporać się z tematem musimy uzbroić się w dużą dawkę cierpliwości i wiedzy. Podczas remontu nie obejdzie się bez wiercenia, dziurawienia, czy cięcia. Gdzieś, kiedyś obiło Ci się o uszy, że diamentowe wiercenie otworów jest ciche, czyste, precyzyjne, a przede wszystkim dosyć łatwe. Warto zaznaczyć, że gdy decydujemy się na wiercenie otworów powinniśmy wiedzieć jakie wiertło, do jakiego typu materiału wybrać, czy wiertło diamentowe nadaje się do wszystkiego?

Wiertła do drewna, to wiertła miękkie, wyróżniamy: wiertła kręte, płaskie do drewna, spiralne czyli tak zwane świdry i wiertła do konfirmatów.
Przy wierceniu otworów w metalu sprawdzą się: wiertła uniwersalne, wiertła HSS, kobaltowe, tytanowe, lub stożkowe.
Przy betonie i kamieniu przyda się nasze wiertło diamentowe, jak i wiertła z węglików spiekanych.
Szkło to bardzo delikatny materiał, z którym musimy obchodzić się z wyczuciem, idealne do niego są płetwowe, lub rurowe wiertła do szkła.

Jak widać jest wiele rodzajów wierteł przeznaczonych do różnych powierzchni. Diamentowe wiercenie otworów sprawdzi się idealnie w przypadku betonów, cegieł, kamieni, marmuru, czy granitu.