Wykorzystanie gruzu – gruz kruszony Lublin

Każdy, kto musiał chociaż raz wyburzyć ścianę, na przykład podczas remontu, wie jak dużo gruzu zostaje po takich zabiegach. Większość osób gruz traktuje jako odpad z którym nie wie co zrobić, a możliwości jest bardzo wiele. Co więcej jest bardzo dużo osób polujące na gruz kruszony, aby wykorzystać go u siebie.
Oto sposoby do jakich celów można sporzytkować gruz kruszony z rozbiórki:

-utwardzanie podjazdów, dróg, chodników. Wszędzie tam, gdzie spotykamy się z dosyć grząskim terenem, a chcemy np. wykorzystać go jako drogę dojazdową do posesji zanim wysypiemy na przykład żwir musimy taki teren utwardzić. Nic innego nie sprawdzi się lepiej niż właśnie gruz, jest tworzywem twardym, dobrze utwardzającym.
-w budownictwie często spotyka się wykorzystanie gruzu do budowy fundamentów – tutaj również jest twarde właściwości grają ogromną rolę.
-podbudowa, wypełnienie tarasów. W przypadku dużego tarasu można sporo zaoszczędzić wykorzystując jako wypełnienie środka właśnie gruz.
-utwardzanie parkingów, placów, tak jak w przypadku dróg dojazdowych gruz sprawdzi się fenomenalnie.

Lublin jest jednym z miast, gdzie stare budownictwo jest zastępowane nowym, w związku z ilością wyburzeń, nie będziemy mieli tutaj problemu ze znalezieniem gruzu dla siebie. Możemy go wykorzystać na przeróżne sposoby, dodatkowo dbając o środowisko, aby ten nie zalegał na składach.