Podstawowe informacje na temat studni głębinowych – wiercenie studni głębinowej Śląsk i małopolska

W takich miejscach jak śląsk, czy małopolska bardzo popularne są studnie głębinowe, wynika to głownie z tego, że są to tereny często zanieczyszczone, a woda dostępna w kanalizacji wymaga wiele do życzenia. Właścicielom domów jednorodzinnych z pomocą przychodzi wiercenie studni głębinowej, co pozwala na dostęp do czystej, świeżej wody. Co powinniśmy wiedzieć, kiedy decydujemy się na wiercenie studni głębinowej u siebie.

-Warto jest zadbać o ten temat jeszcze przed budową domu. Wywiercenie studni głębinowej traktowane jest w przepisach jako budowa, na którą powinniśmy otrzymać pozwolenie. Warto więc zrobić rozeznanie, jakie dokumenty obowiązują w takich miejscach jak śląsk, czy małopolska, ponieważ przepisy różnie traktują na temat tej inwestycji.
-Wybór rodzaju studni również jest istotnym elementem przy podejmowaniu tego tematu. Do rozważenia mamy takie opcje jak: studnie kręgowe, studnie abisyńskie, czy omawiane właśnie studnie głębinowe.
-Dobór pompy ciepła do naszej studni też jest elementem wartym przemyślenia. Tą decyzję na pewno pomoże nam podjąć fachowiec, ważne abyśmy wiedzieli jakie opcje mamy do wyboru, występują pompy głębinowe, samozasysające, czy pompy zatapialne.

Koszty instalacji i montażu studni głębinowej oscylują w granicach od tysiąca, do blisko trzech tysięcy złotych, w zależności od czynników wpływających na wycenę.