Remont w mieszkaniu ze ścian żelbetonowych – cięcie i wiercenie w żelbecie. Odwierty w żelbecie

Czeka Cię generalny remont mieszkania, a nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim musisz dowiedzieć się z czego zbudowane są ściany Twojego domu. Często używanym tworzywem w budownictwie jest żelbet. Jest to masa składająca się ze wzmacnianego stalową konstrukcją betonu, pozwalająca na stawianie wysokich budynków. Ta forma pozwala na często stosowane zabiegi takie jak na przykład cięcie w żelbecie, czyli cięcie ścian i stropów. Warto wspomnieć, że odwierty w żelbecie nie należą do łatwych zadań. Ważna jest tutaj technika i wiedza jak wykonywać wspomniane wiercenie w żelbecie, którą chętnie się podzielę.

W sytuacji, gdy mamy do zmiany układ ścian w mieszkaniu, które chcemy przearanżować opcja kucia młotem takich stropów, czy futryn może przyprawić o ból głowy. A zatem z pomocą przyjdzie nam cięcie w żelbecie piłami tarczowymi, ta metoda pozwoli nam wyciąć nowe otwory na drzwi, czy okna. Przy pomocy pił tarczowych poradzimy sobie z betonem o grubości aż do siedemdziesięciu dwóch centymetrów. Precyzyjne wykończenie ciętych powierzchni, znacznie ułatwi nam cały remont.

Po nadaniu pomieszczeniom nowego kształtu przyjdzie czas na ich urządzanie. Tutaj będziesz musiał wykonać odwierty w żelbecie i przyda Ci się tutaj coś więcej niż zwykła wiertarka, która może sobie nie poradzić z tym zadaniem. Z tego kłopotu wybawi Cię precyzyjna młotowiertarka wyposażona w odpowiednie wiertła najlepiej sprawdzą się wiertła koronowe, lub widiowe.

Do generalnego remontu mieszkania musisz się dobrze przygotować. Do takich zadań jak cięcie, czy wiercenie w żelbecie, aż do malowania ścian będziesz potrzebował dużego zaplecza technicznego, ale zarezerwuj też na ten okres sporo wolnego czasu.