Czym uszczelnić przeciekający dach? Badanie szczelności budynku, lokalizacja nieszczelności dachu – uszczelniacz dekarski Lakma

Często, zwłaszcza w starszym budownictwie zdarza się, że po obfitych deszczach zaczyna nam dosłownie kapać na głowę. Z czego biorą się ubytki w dachu i jak go uszczelnić, gdy lokalizacja nieszczelności dachu zostanie namierzona?

Podstawowym działaniem, aby nie dopuścić do sytuacji, gdy lokalizacja nieszczelności dachu da nam znać o sobie sama jest badanie szczelności budynku. Powinno się je wykonywać w zależności, od tego jak z jak bardzo wiekowym budownictwem mamy do czynienia. W przypadku nowych domów takie przeglądy nie należą do częstych obowiązków, wystarczy raz na kilka lat sprawdzić, czy pokrycie domu jest w należytym porządku. Badanie szczelności budynku w przypadku starszych zabudowań warto przeprowadzić przynajmniej raz w roku.
W sytuacji, gdy jednak dach przecieka, czy to przez nasze zaniedbanie, czy z powodów niezależnych od nas warto wyposażyć się w uszczelniacz dekarski lakma, który występuje w trzech formach:
-uszczelniacz żywiczny – sprawdzi się w obróbce blacharskich elementów, cena to ok. 23 zł za 0, 3 l.
-uszczelniacz bitumiczny – służy do uszczelniania połączeń elementów budowlanych, cena ok. 15 zł za 300 ml.
-uszczelniacz kauczukowy, do obróbek blacharskich i uszczelniania złącz, cena ok. 17 zł za 300 ml.

Starajmy się tak konserwować nasze dachy, aby produkty takie jak uszczelniacz dekarski lakma były potrzebne nam wyłącznie przy pracach budowlanych i dekarskich mających na celu przearanżowanie powierzchni dachów, a nie ich naprawę.