Koszt pomp ciepła cwu – pompy ciepła viessmann. Powietrzne pompy ciepła Poznań

Wraz z tym, jak dużo osób interesuję się montażem pompy ciepła cwu, pojawia się coraz większa ilość producentów oferujących nam swoje produkty. Powietrzne pompy ciepła cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a ich ceny są w dużej rozbieżności, wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Przyjrzyjmy się jakie ceny mają pompy ciepła cwu czołowych producentów i co w zamian za te ceny dostajemy. Dla utrudnienia wybierzemy sobie losowo jedno polskie miasto, niech będzie to Poznań i zobaczymy jakie rozwiązania tutaj znajdziemy.

1. Panasonic AQUAREA KIT-WXC09F3E5 T-CAP w. 230V g/ch 9kW – koszt blisko 24 tysiące złotych. Producent jak najbardziej znany, możliwość zamówienia pompy razem z montażem na duży plus.
2. AILLANT POMPA CIEPŁA VWL BM 290/4 POWIETRZE-WODA AROSTAR – koszt niecałe 7 tysięcy złotych. Również znany i ceniony w branży producent.
3. OXY Pompa ciepła LG Therma V CO CWU 12kW. koszt blisko 28 tysięcy złotych, producent zapewnia montaż instalacji.
4..POMPA CIEPŁA CWU VIESSMANN VITOCAL 161-A 300 L, koszt blisko 11 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że pompy ciepła viessmann są jednymi z najciszej pracujących urządzeń na rynku.
5. GALMET Spectra GT pompa ciepła 09-363100 koszt około 6 tysięcy złotych, od producenta poza podstawowymi elementami dostajemy grzałkę elektryczną.

Warto pamiętać, że inwestycja w dobrej jakości powietrzne pompy ciepła, to inwestycja na lata, przy której nie warto oszczędzać kosztem jakości urządzenia.